Cocaïnelab in woning: zes Colombianen, een Dominicaan en een Hagenees gearresteerd

De politie heeft vrijdag 7 november een werkend cocäinelaboratorium aangetroffen in een woning in Amsterdam. Bij de actie zijn zes Colombianen, een Dominicaan en een een 35-jarige man uit Den Haag opgepakt en elf doorzoekingen uitgevoerd op verschillende locaties in het land.

Bij de doorzoekingen zijn onder meer bijna 40 kilo cocaïne en versnijdingsmiddelen aangetroffen. Ook lag er meer dan 1000 liter aan chemicaliën en andere hulpmiddelen voor het uitwassen van cocaïne. De spullen zijn in beslag genomen. De doorzoekingen werden uitgevoerd op verschillende locaties in Amsterdam, Den Haag, Alkmaar en Velsen-Noord.

De grootschalige politieactie is onderdeel van een onderzoek dat volgde nadat in juli een groot cocaïnelab werd aangetroffen en ontmanteld in de omgeving van het Belgische Luik. Daarvoor werden al 16 personen opgepakt en zijn 100 kilo cocaïne, vuurwapens en een handgranaat in beslag genomen. De politie sluit niet uit dat meer acties volgen.

Bron: Het Parool